Ceļojums uz Jaunzēlandi. 

Mākslas takā Valguma mežā ir Jaunzēlandes dabas ainavu loks - vairāk nekā 40  lielformāta fotogrāfijas. To autors - par 2020.gada Jaunzēlandes dabas ainavu meistaru nominētais Andris Apse. 

Otrs pastaigu loks - tepat Latvijas dabā, Ķemeru nacionālajā parkā un Andra Eglīša fotogrāfijās. Brīnoties par neredzētiem putniem un dzīvniekiem, fotografējoties pašiem. 

Vēl arī vārdadienu labirints, vēju zvans un Leonardo da Vinči spoguļpaviljons... 

 

Līdz 2. decembrim taka SLĒGTA

Ieejas maksa - pieaugušajam 5,00€, skolniekam, pensionāram 4,00€, pirmsskolas vecuma bērnam - bez maksas

 

Fotogrāfijās - Rīgas Angļu ģimnāzijas audzēkņi Rihards un Mārtiņš uz Jaunzēlandi Valguma mežā atveduši savus vecvecākus un ģimenes mīluli Patronu. 

“Valguma pasaulē” iespēja apskatīt mākslas telpu mežā.

Tur baudāmas dabas ainavas izcilu mākslinieku Andra Apses (Jaunzēlande) un Andra Eglīša (Latvija) lielformāta fotogrāfijās. Lai apskatītu visas simts fotogrāfijas, jāmēro divu kilometru garš ceļš Valguma meža takās.

Viss vienā – iespēja veselīgi izkustēties, ieelpot svaigu gaisu un baudīt pārsteidzošas ainavas gan dabā, gan bildēs!

Andris Apse

Jaunzēlandē atzīts dabas ainavu fotogrāfs

Valguma Pasaules Mākslas takā skatāma Andra Apses darbu izstāde. Tā sastāv no lielformāta fotogrāfijām, kas organiski iekļaujas meža ainavā.

Valguma Pasaules saimnieks Viesturs Serdāns stāsta, kā atklājuši šo mākslinieku: ”Esot ārzemēs, vienmēr ieejam grāmatu veikalos, tas notika arī Jaunzēlandē, un pamanījām fotoalbumus, kalendārus, kuru foto autors ir Andris Apse. Interesanti – tik latvisks vārds un uzvārds! Vēlāk no grāmatas pasītes uzzinājām Andra Apses adresi un turpinājām izzināt viņa dzīves ceļu. Viņš dzimis 1943. gada 26. septembrī Smārdē – mājās “Eglāji”, apmēram kilometra attālumā no ”Valguma pasaules”.

_DSC5140.JPG

ANDRIS EGLĪTIS