top of page

Mākslas taka Valguma mežā ir baudāma visu gadu, arī diennakts tumšajās stundās.

Taka ir gandrīz 2 km gara, tajā izveidoti trīs tematiski pastaigu loki. Sākuma lokā (ģimenēm ar bērniem, nevaļīgajiem) – Vārdadienu jeb Godu labirints, Vitolda Kucina gleznotie Latvijas novadu tautas tērpi, Austrijas mākslinieces Mariannes Ēvaldas spoguļlabirints, vēju zvans, atraktīvi foto pārsteigumi, redzes ilūzijas.

Jaunums 2021. gada Ziemassvētkos – mākslinieka Māra Subača apgleznotas lielformāta egles.

Baudītāji dodas nākamajos takas lokos: Jaunzēlandes daba Andra Apses fotogrāfijās un Latvijas daba Andra Eglīša fotogrāfijās. Valguma mežā skatāmas 100 spilgtas lielformāta dabas ainavas.

Andrim Apsem šī ir simboliska atgriešanās mājās – pasaulē pazīstamais foto mākslinieks dzimis Smārdes pagastā, bet visu apzināto mūžu nodzīvojis Jaunzēlandē.

Pastaiga Mākslas takā mežā sniedz dabas un mākslas, aktīvas, izzinošas un mierpilnas atpūtas sinerģiju. 

Valguma Mākslas takā mežā ir iespēja veselīgi izkustēties, ieelpot svaigu gaisu un baudīt pārsteidzošas ainavas gan dabā, gan bildēs!

 

_AP19218.JPG
_AP11900.NEF.JPG
_DSC8674.JPG

“Valguma pasaulē” iespēja apskatīt mākslas telpu mežā.

Tur baudāmas dabas ainavas izcilu mākslinieku Andra Apses (Jaunzēlande) un Andra Eglīša (Latvija) lielformāta fotogrāfijās. Lai apskatītu visas simts fotogrāfijas, jāmēro divu kilometru garš ceļš Valguma meža takās.

Viss vienā – iespēja veselīgi izkustēties, ieelpot svaigu gaisu un baudīt pārsteidzošas ainavas gan dabā, gan bildēs!

Andris Apse

Jaunzēlandē atzīts dabas ainavu fotogrāfs

Valguma Pasaules Mākslas takā skatāma Andra Apses darbu izstāde. Tā sastāv no lielformāta fotogrāfijām, kas organiski iekļaujas meža ainavā.

Valguma Pasaules saimnieks Viesturs Serdāns stāsta, kā atklājuši šo mākslinieku: ”Esot ārzemēs, vienmēr ieejam grāmatu veikalos, tas notika arī Jaunzēlandē, un pamanījām fotoalbumus, kalendārus, kuru foto autors ir Andris Apse. Interesanti – tik latvisks vārds un uzvārds! Vēlāk no grāmatas pasītes uzzinājām Andra Apses adresi un turpinājām izzināt viņa dzīves ceļu. Viņš dzimis 1943. gada 26. septembrī Smārdē – mājās “Eglāji”, apmēram kilometra attālumā no ”Valguma pasaules”.

_DSC5140.JPG

ANDRIS EGLĪTIS

bottom of page